ul. Lotników 33/6
12 445 56 76 kontakt@akademiawidzenia.pl
Dołącz do nas!

Wskazówki dotyczące letniego makijażu dla osób noszących soczewki kontaktowe

Noszenie soczewek kontaktowych nie oznacza, że musisz ograniczać swój ulubiony wygląd. Przeczytaj nasze wskazówki, jak radzić sobie z noszeniem soczewek podczas makijażu. Soczewki kontaktowe pozwalają Ci na większą swobodę niż okulary, a czy jest lepszy czas na testowanie nowych i odważnych stylizacji niż lato? Brak przeszkód dla Twoich oczu pozwala Ci na większą swobodę w kreowaniu swojego stylu, ale ważne jest również, abyś w tym czasie dbała o zdrowie swoich oczu. Przeczytaj nasze pomocne wskazówki, jak utrzymać oczy w najlepszej formie, a soczewki w najlepszej formie, jeśli chodzi o nakładanie makijażu. Szukaj produktów testowanych oftalmologicznie Niektóre produkty do makijażu zostały stworzone z myślą o osobach noszących szkła kontaktowe i mających wrażliwe oczy. Produkty testowane oftalmologicznie unikają składników, które mogłyby powodować potencjalne podrażnienia oczu. Produkty przeznaczone specjalnie dla wrażliwych oczu są często oznaczone jako "wolne od parabenów", "bezzapachowe" lub "bezolejowe". Jeśli po użyciu danego produktu zauważysz zmiany w stanie zdrowia Twoich oczu, natychmiast go wyrzuć.

Do najczęstszych problemów zalicza się stygmaty, czerwone, podrażnione i swędzące oczy. Zwracaj szczególną uwagę na składniki produktu, aby zapobiec reakcjom alergicznym. Wiele produktów jest obecnie oznaczonych jako hipoalergiczne i wykonane z produktów, które ograniczają reakcję na niektóre alergie.

Unikaj dzielenia się produktami i narzędziami do makijażu Unikaj dzielenia się narzędziami i produktami do makijażu z innymi osobami, ponieważ może to spowodować przeniesienie bakterii i prowadzić do infekcji. Jest to szczególnie ważne w przypadku stosowania produktów do makijażu oczu, takich jak tusze do rzęs i cienie do powiek, których pędzle bezpośrednio dotykają oka. Sesje makijażowe są dość powszechnym elementem w domach towarowych i w idealnej sytuacji wizażyści pracujący z Tobą powinni używać jednorazowych narzędzi do nakładania produktów, jednak nie zaszkodzi zapytać, aby się upewnić.

Czyść swoje narzędzia do makijażu co kilka tygodni Pamiętaj, aby co kilka tygodni dokładnie wyczyścić swoje własne pędzle do makijażu, aby zapobiec gromadzeniu się brudu i bakterii. Możesz kupić specjalne preparaty do czyszczenia narzędzi do makijażu, które oczyszczą Twoje pędzle z nadmiaru produktów, a także zdezynfekują je. Alternatywą jest lekkie, bezzapachowe mydło, które również utrzyma Twoje soczewki w czystości. Wypróbuj kolorowe soczewki kontaktowe Podczas gdy Ty bawisz się swoim letnim makijażem, dlaczego nie wypróbować kolorowych soczewek kontaktowych? W naszej ofercie posiadamy szeroką gamę kolorowych soczewek kontaktowych, które zapewniają zarówno subtelny, jak i bardziej żywy wygląd. Aby uzyskać zauważalny, ale naturalny wygląd, polecamy soczewki FreshLook Colorblends, które wykorzystują unikalną i oryginalną technologię mieszania kolorów 3 w 1. Mieszanka kolorów płynnie łączy się z Twoimi oczami, tworząc bezproblemowe przejście między soczewkami a Twoimi naturalnymi oczami.

Osoby o wrażliwych oczach powinny zdecydować się na soczewki, które oferują więcej nawilżenia. Air Optix Colors to jedne z niewielu kolorowych soczewek kontaktowych, które wykonane są z silikonowo-hydrożelowego materiału, dzięki czemu do oka dociera 6 razy więcej tlenu, bez uszczerbku dla żywych kolorów. Dla wygody dostępne są również jednodniowe kolorowe soczewki kontaktowe w postaci FreshLook One Day. Zalecamy zakładanie soczewek kontaktowych przed wykonaniem makijażu, aby uniknąć łzawienia oczu. Zachowaj szczególną ostrożność podczas stosowania niektórych produktów, takich jak cienie do powiek z sypkimi pigmentami, które mogą wpaść do oka. Unikaj nakładania produktów takich jak eyeliner wzdłuż linii rzęs, ponieważ produkt może łatwo przedostać się do oka. Wypróbuj soczewki jednodniowe Jednodniowe soczewki kontaktowe mogą być lepszym rozwiązaniem, jeśli nosisz makijaż oczu w ciągu dnia. Mogą one być założone raz i wyrzucone pod koniec dnia, nie wymagają więc codziennej rutyny czyszczenia. Jeśli jednak zdecydujesz się na soczewki miesięczne, ważne jest, abyś czyścił je dokładnie każdego dnia, aby uniknąć gromadzenia się osadów i potencjalnych infekcji. Zalecamy stosowanie uniwersalnego płynu, takiego jak comfi All-in-One Solution. Ta imponująca formuła wyczyści, przechowa i zdezynfekuje Twoje soczewki, a także utrzyma ich świeżość przez cały cykl użytkowania.