ul. Lotników 33/6
12 445 56 76 kontakt@akademiawidzenia.pl
Dołącz do nas!

Styl ślubny: Powiedz "tak" w okularach

Ostatnio zaobserwowaliśmy wzrost liczby narzeczonych noszących okulary w dniu ślubu. W Zenni wierzymy, że idealna para okularów jest odpowiednia na każdą okazję, także na Twój wielki dzień.

Plusy i minusy

Jeśli wkrótce wychodzisz za mąż i wahasz się, czy powinnaś nosić okulary, czy też nie, rozważ kilka za i przeciw (uważamy, że plusy znacznie przewyższają minusy, ale możemy być nieco stronniczy).

Podobnie jak w przypadku każdego innego dodatku, noszenie okularów w dniu ślubu daje Ci szansę na wyrażenie swojej wyjątkowej osobowości. Odpowiednie oprawki mogą także podkreślić styl Twojej sukni lub smokingu. Kolejną zaletą jest to, że okulary są wygodniejszą opcją, jeśli nigdy nie próbowałeś lub nie jesteś przyzwyczajony do noszenia kontaktów.

Największym minusem noszenia okularów jest to, że mogą one powodować niepożądane odbicia na zdjęciach. Musisz o tym pomyśleć z wyprzedzeniem, a w poniższej sekcji zamieściliśmy kilka pomocnych wskazówek.

Nowe czy stare

Nowe okulary to świetny sposób, aby poczuć się wyjątkowo. Wybierając parę, baw się dobrze i wybieraj spośród stylów, w których czujesz się autentycznie sobą. Jeśli zależy Ci na skoordynowaniu wszystkiego, wybierz oprawki, które nawiązują do motywu Twojego ślubu. Jeśli jest to ślub klasyczny, wybierz proste metalowe ramki. Jeśli jesteś panną młodą w stylu retro, baw się dobrze w parze kocie oczy. A nowoczesne panny młode nie mogą się pomylić w jasne oprawki.

W przypadku ślubów na świeżym powietrzu, warto rozważyć parę okularów przeciwsłonecznych na receptę. okularów przeciwsłonecznych lub clip-ony. Zaletą okularów z klipsami jest to, że możesz je założyć na czas przyjęcia lub na zewnątrz, a następnie łatwo zdjąć podczas ceremonii i kolacji. (Koniecznie sprawdźcie też nasz post o okulary przeciwsłoneczne jako prezenty ślubne.)

5 wskazówek dotyczących noszenia okularów

Niezależnie od tego, czy nosisz swoje codzienne oprawki, czy nową parę, która dopełni Twój wygląd, te wskazówki pomogą Ci wyglądać (i czuć się) jak najlepiej w dniu ślubu.

  • Postaw na modę, ale ponadczasową.

Chcesz, aby Twoje okulary dopełniały Twój styl w dniu ślubu, a nie z nim konkurowały. Wybierz parę, która będzie pasować do Twojego kształtu twarzy, odcienia skóry i ogólnego motywu przewodniego. Panny młode powinny rozważyć parę metalowych oprawek w tym samym odcieniu (srebro, złotolub różowe złoto) jako pierścionek zaręczynowy.

  • Zrównoważ swoje akcesoria

Jeśli Twoje okulary są trochę za ciężkie, zrównoważysz je innym wyrazistym dodatkiem, takim jak odważne usta, kwiat we włosach lub wyraziste kolczyki. Jeśli chcesz naprawdę skoordynować swoje działania, wypróbuj nasze pasujące do siebie kolczyki i oprawki.

  • Upewnij się, że są dobrze dopasowane

Nie chcesz przecież, aby w trakcie zaślubin okulary zsunęły Ci się z nosa lub wcisnęły za uszy. Załóż swoje nowe oprawki kilka razy przed ślubem, a jeśli zauważysz jakiekolwiek problemy z ich dopasowaniem, skorzystaj z naszych wskazówek dotyczących regulacji okularów.

  • Porozmawiaj z wizażystką

Upewnij się, że osoba wykonująca Twój makijaż ma doświadczenie w pracy z Pannami Młodymi noszącymi okulary. Jeśli sama wykonujesz makijaż, poznaj sztuczki, które sprawią, że oczy będą lepiej widoczne przez soczewki (sztuczne rzęsy, dodatkowa konturówka, itp.).

  • Zrób kilka zdjęć próbnych

Jak wspomniano powyżej, okulary mogą powodować odblaski na zdjęciach. Zrób kilka zdjęć próbnych, aby znaleźć idealny kąt i jak najmniej odblasków. Porozmawiaj także z fotografem, aby dowiedzieć się, czy może on coś zrobić, aby zredukować odblaski podczas procesu edycji.

A przede wszystkim - bawcie się dobrze! To jest Wasz ślub i niezależnie od tego, co na siebie założycie, będziecie gwiazdami przedstawienia.