ul. Lotników 33/6
12 445 56 76 kontakt@akademiawidzenia.pl
Dołącz do nas!

Soczewki kontaktowe – lepszy wzrok, większa pewność siebie

zalety soczewek kontaktowychBardzo wielu ludzi powinno nosić okulary – wady wzroku są teraz niemal tak powszechne jak alergia, a może nawet powszechniejsze! Odpowiadają za to długie godziny spędzone przed ekranem komputera, przemęczenie oczu oraz niezbyt odpowiednia dbałość o nie. Co gorsze, wiele osób nie chce nosić okularów, ponieważ twierdzi, że źle w nich wygląda – ich wada wzroku znacznie się zatem z roku na rok powiększa! Czy jest jakiś sposób, żeby coś z tym zrobić?

Odpowiedzią na to mogą być soczewki kontaktowe, które poprawiają wzrok, a jednocześnie nie odejmują pewności siebie! Soczewki kontaktowe są powszechnie noszone na przykład w Stanach Zjednoczonych. Decyduje tu przede wszystkim ich poręczność – nikt z otoczenia nie musi nawet wiedzieć, że się ich używa, a można je nosić w każdej sytuacji. Również i wtedy, gdy uprawia się jakiś sport. Kto próbował kiedyś biegać z okularami na nosie, albo uprawiać w nich fitness wie, jak bardzo jest to niebezpieczne – można się przewrócić i uszkodzić okulary, a przede wszystkim uszkodzić również i oczy, gdy na przykład rozbijemy szkło. Wciąż trzeba myśleć o tym, iż się je ma – szkła kontaktowe są zatem o wiele wygodniejsze, dlatego zdobyły bardzo szybko sympatię tłumów! Soczewki kontaktowe korygują krótkowzroczność i dalekowzroczność, a także starczowzroczność i astygmatyzm, czyli nierówność rogówki oka. Zainteresowani mogą wybrać takie, które trzeba zmieniać codziennie, co dwa tygodnie lub też co miesiąc, ale mogą także zdecydować się na takie, których data ważności to kwartał lub rok.

W tym drugim przypadku, gdy czas ich noszenia ma być odpowiednio dłuższy, konieczne staje się idealne dopasowanie soczewek do oczu, zatem wykonywane są one na specjalne zamówienie. Istnieje również drugi podział, dzielący soczewki na miękkie i twarde. Te miękkie wykonywane są z polimeru zwanego hydrożelem lub silikonowym hydrożelem i są najpopularniejsze. Istnieją również soczewki twarde, wykonywane z tworzywa organicznego o wysokiej tlenoprzepuszczalności. Do twardszych soczewek nasze oczy bardzo powoli się jednak przyzwyczajają.