ul. Lotników 33/6
12 445 56 76 kontakt@akademiawidzenia.pl
Dołącz do nas!

Prezbiopia a szkła kontaktowe

co to jest prezbiopiaPrezbiopia to starczowzroczność. Może pojawić się już u osób, które ukończyły 40 lat. Wada ta polega na tym, że przedmioty, które są blisko nas, stają się zamazane, podczas gdy lepiej widzimy na odległość. Jest to bardzo częsta przypadłość – w zasadzie dotknie każdego, choć każdego w innym czasie. Czy wiąże się to z koniecznością ciągłego noszenia okularów? Wszak nie wszyscy je lubią i chcą się w nich pokazywać! Prezbiopia wymaga poprawy wzroku, aby móc wyraźnie widzieć i po prostu normalnie funkcjonować w codzienności – ale zamiast okularów, można zdecydować się na szkła kontaktowe!

Najlepsze soczewki dla osób zmagających się z prezbiopią to soczewki progresywne. Dzięki wyjątkowym cechom, idealnie dopasowują się do każdego rodzaju wady i sprawiają, że można wyraźnie widzieć przez cały czas – w każdych warunkach! Za prawdziwie rewelacyjny osoby starsze uznają fakt, że jeśli patrzą w górną cześć soczewek, widzą wyraźnie to, co znajduje się w dużej odległości od nich, a jeśli patrzą w dolną cześć soczewek, znakomicie widzą to, co znajduje się blisko nich. Jeśli zaś chodzi o przedmiot znajdujący się w średniej odległości, najlepiej skierować wzrok w środkową część soczewek.

Zatem w każdych warunkach i w każdej sytuacji, soczewki sprawdzają się i pozwalają cieszyć się ostrym widzeniem! Z czego to wynika? Z faktu, że nowoczesne szkła progresywne zostały stworzone z wykorzystaniem obszarów o różnej zdolności skupiającej – dlatego właśnie różne części szkieł odpowiadają za dokładne widzenie bądź to rzeczy ulokowanych daleko, bądź też przedmiotów znajdujących się blisko. Niegdyś soczewki progresywne sprawiały osobom ich używającym wiele kłopotów – po prostu oczom ciężko było się do nich przyzwyczaić. Na szczęście soczewki nowoczesne wymagają niewielkiego czasu adaptacyjnego, dzięki czemu mogą być stosowane przez osoby w każdym wieku!