ul. Lotników 33/6
12 445 56 76 kontakt@akademiawidzenia.pl
Dołącz do nas!

Niebieskie światło

Niebieskie światło jest emitowane przez ekrany elektroniczne i oświetlenie fluorescencyjne, które jest tak powszechne w dzisiejszych czasach. Czytaj dalej, aby uzyskać cenne informacje na temat tego, jak chronić się przed negatywnymi skutkami niebieskiego światła w godzinach wieczornych.

Ekran elektroniczny stał się wszechobecny w dzisiejszym technologicznym świecie informacji; na żądanie, na wyciągnięcie ręki i przez oczy! Telewizory, telefony komórkowe, laptopy, a teraz nawet inteligentne zegarki. Dowody sugerują, że może to mieć ogromny negatywny wpływ na Twoje oczy, a także na jakość Twojego dnia!

Musimy porozmawiać o niebieskim świetle

 

Niebieskie światło zajmuje część spektrum światła, która charakteryzuje się bardzo krótką długością fali - oznacza to, że emituje więcej energii i jest trudniejsze do bezpośredniego oglądania. Jak widać na wykresie, światło niebieskie znajduje się tuż poniżej UVA - światła, dla którego należy nosić odzież ochronną. soczewki kontaktowe Jako część widzialnego spektrum promieniowania słonecznego, niebieskie światło pomaga nam nie zasnąć poprzez tłumienie melatoniny. Niebieskie światło jest obecne głównie w ekranach elektronicznych i oświetleniu fluorescencyjnym, które można znaleźć wszędzie we współczesnym życiu. Może to mieć znaczący wpływ na jakość snu, jakiego możesz się spodziewać, a także na szybkość zasypiania. Mówiąc prościej, jeśli jesteś narażony na działanie niebieskiego światła w ciągu dnia, a następnie po powrocie do domu, Twój organizm nie będzie wiedział dokładnie, kiedy przygotować się do dobrego odpoczynku. Badania pokazują, że z kolei kiepski sen może naprawdę wpłynąć na Twój nastrój następnego dnia.

ekran

Niebieskie światło a wzrok

 

Ponadto, niebieskie światło może również wpływać na wzrok. Nadmierna ekspozycja na nie może prowadzić do długotrwałych problemów z oczami, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej i inne. Problemy związane z niebieskim światłem nasilają się wraz z wiekiem; Twoje naturalne soczewki żółkną, a siatkówka nie rejestruje niebieskiego światła. Oznacza to, że poziom melatoniny wyrównuje się, a naturalny rytm organizmu zostaje zakłócony. Proszę spojrzeć na ta przydatna infografika który jasno zilustruje zagrożenia, jakie zły sen może mieć dla Twojego wzroku.

 

Jak aktywnie zmniejszyć ekspozycję na niebieskie światło

 

Istnieje kilka proaktywnych rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec wpływowi niebieskiego światła na Twoje życie. Najbardziej oczywistą z nich jest zmniejszenie ilości czasu spędzanego na patrzeniu na ekran wieczorem, przed snem. Jeśli jest to możliwe, spróbuj, a następnie sprawdź, czy to robi różnicę. Jest bardzo duża szansa, że będzie ona zauważalnie pozytywna. Jednak nie zawsze będzie to możliwe. Istnieje wiele darmowych aplikacji, które można zakupić do telefonu, tabletu lub komputera, które mogą nakładać czerwonawy filtr wieczorami. Można je zaprogramować tak, aby włączały się automatycznie, dopasowując się do codziennej rutyny. Możesz również umieścić przyciemnioną czerwoną żarówkę w swojej lampce nocnej lub lampce w sypialni. Pomysł może brzmieć dość dziwnie, ale pamiętaj, że jeszcze nie tak dawno temu ludzie nie spodziewali się tak dużo światła, tak późno w ciągu dnia.

Więcej informacji na: http://ann-estetyka.pl/