ul. Lotników 33/6
12 445 56 76 kontakt@akademiawidzenia.pl
Dołącz do nas!

Najlepsze, co możesz zrobić ze swoimi oczami

Chcemy zwrócić uwagę na znaczenie zdrowia oczu, a także na wszystkie powody, dla których doceniamy nasz wzrok.

O tej porze roku rzucamy światło na to, jak ważna jest dbałość o oczy i regularne przeprowadzanie badań wzroku. Regularne badania wzroku mogą wykryć wszelkie wczesne oznaki stanów chorobowych, takich jak jaskra czy katarakta. Szacuje się, że 50% utraty wzroku jest możliwe do uniknięcia. Ponad 2 miliony ludzi w Wielkiej Brytanii żyje z utratą wzroku, więc nigdy nie było bardziej ważne, aby dbać o swoje oczy.

Nasze oczy są niesamowite narzędzie, to może być również coś, co niektórzy z nas uważają za oczywiste. Chcemy zwrócić uwagę na powody, dla których jesteśmy najbardziej wdzięczni za nasze oczy.

Czytaj

Czytanie jest czymś, czym nie moglibyśmy się cieszyć w naszym codziennym życiu bez pracujących oczu. Gubienie się w wyimaginowanym świecie, czy uczenie się czegoś nowego z lektury pozafikcyjnej, jest jedną z najlepszych form eskapizmu.

Oglądanie zachodu (lub wschodu słońca)

Jednym z najbardziej niesamowitych przejawów codziennego piękna jest to, kiedy słońce wschodzi rano i zachodzi wieczorem. Najlepiej obserwować je z wysoka, widząc na niebie wiele błękitów, różów i pomarańczy, które zawsze są zachwycające dla oczu.

Oglądaj filmy

Oglądanie filmów jest jednym z najbardziej lubianych sposobów korzystania z oczu. Oglądanie filmów może wysłać nas w kolejkę górską emocji, od pełnych akcji blockbusterów do bardziej ponurych slow burnerów.

Rysunek/obraz

Tłumaczenie na płótno obrazu tego, co masz w głowie, jest relaksujące i przyjemne (nawet jeśli to, co robisz, nie jest zbyt dobre). Jeśli tworzenie sztuki nie jest twoją sprawą, ale nadal chcesz, aby na nią patrzeć, zawsze możesz kupić sztukę wykonaną przez innych ludzi i powiesić ją w domu.

Rób zdjęcia

Fotografia to genialny sposób na wykorzystanie oczu, nawet jeśli nie jesteś fotografem o największych umiejętnościach, to i tak masz wiele radości z robienia zdjęć i tworzenia albumów z ulubionymi zdjęciami.

Ludzie oglądają

Twarze są interesujące, nie ma dwóch takich samych osób na świecie, co sprawia, że ludzie oglądający wielki sport mogą grać w swoim codziennym życiu. Właściwie jesteśmy odrutowani do szukania twarzy wokół nas, dlatego niektórzy ludzie doświadczają zjawiska pareidolii.