ul. Lotników 33/6
12 445 56 76 kontakt@akademiawidzenia.pl
Dołącz do nas!

Czy kolorowe soczewki są bezpieczne dla oczu?

kolorowe soczewkiSoczewki kontaktowe są już bardzo rozpowszechnione i używane jako szkła korekcyjne przez wiele osób. Część ludzi marzy jednak o zmianie koloru tęczówki swego oka - z niebieskiej na brązową, albo z zielonej na czarną itp. Kolorowe soczewki kontaktowe dają im taką szansę!

I są bezpieczne dla oczu człowieka - chyba że używa się tanich podróbek. Każda rzecz, która dobrze się sprzedaje, w pewnym momencie doczeka się swoich tanich podróbek. W przypadku niektórych rzeczy rzeczywiście lepiej wybrać tańszy model, bo niczym szczególnym nie różni się od swego droższego odpowiednika - może tylko nazwą marki. Są jednak takie rzeczy, których nie da się podrobić tak, aby nadal były bezpieczne dla naszego zdrowia.

Proces produkcyjny, który ma nam zapewnić bezpieczeństwo nie jest bowiem tani. Szczególnie niebezpieczne dla zdrowia są tanie podróbki szkieł kontaktowych z Azji. Sięgają bowiem poza tęczówkę, wchodząc na biało oka i choć zapewniają ładny kolor oraz dobry efekt wizualny, potrafią bardzo uszkodzić oko - a nawet prowadzić do ślepoty! Ich noszenie sprzyja powstawaniu wielu groźnych infekcji. Wykonane są bowiem z tworzywa, które nie przepuszcza tlenu - nie warto zatem psuć sobie wzroku dla kilku dni chodzenia w tych tanich soczewkach.

Podobnych podróbek jest pełno, dlatego należy przestrzegać przed ich używaniem. Czy to jednak oznacza, że wszystkie soczewki są groźne? Nie, kolorowe soczewki, które zakupimy w dobrym salonie optycznym nie będą groźne dla naszego organizmu. Ponadto wykonuje się je z przepuszczających tlen tworzyw, a kolor umieszczony jest wewnątrz i nie wychodzi poza obręb tęczówki, którą zakrywa. Są komfortowe i bezpieczne - dopasowuje się je do potrzeb klienta. A dodatkowo przeciwdziałają powstawaniu wrażenia suchości oka, ponieważ produkowane są w taki sposób, by nawilżać jego powierzchnię.