ul. Lotników 33/6
12 445 56 76 kontakt@akademiawidzenia.pl
Dołącz do nas!

Ćwiczenia przy biurku: Proste i skuteczne ćwiczenia, które możesz wykonywać w pracy

Trener personalny, Badrul Islam, proponuje proste sposoby, które pomogą Ci zadbać o formę w zaciszu własnego biura.

Codzienne siedzenie w biurze przed ekranem może sprawić, że poczujesz się skurczony i ospały, ale mamy poręczne rozwiązanie, które sprawi, że poczujesz się aktywny i odświeżony. Tylko dlatego, że nie stać Cię na członkostwo w siłowni, jesteś związany z biurem i siedzisz na tyłku, nie oznacza to, że musisz pozwolić, aby Twoja kondycja na tym ucierpiała. Badrul Islam, trener personalny, pomoże Ci poprawić kondycję, nie wydając ani grosza.

Dlaczego nie wypróbować tych 9 prostych, ale skutecznych ćwiczeń przy biurku

Po pierwsze, miej pod ręką szklankę wody. Aby zacząć, powtórz każde ćwiczenie 20 razy. Postępuj zgodnie z tym, a w krótkim czasie poczujesz się świeżo i energicznie, a styczniowy blues zniknie.

1. Przysiady

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion i cofnij biodra, aby się obniżyć. Trzymaj klatkę piersiową w górze dla maksymalnej skuteczności i upewnij się, że pchasz się przez pięty, aby podnieść się z powrotem.

2. Wyciskanie hantli z butelkami nad głowę

Siedząc na krześle, trzymaj butelkę wody poprzecznie w każdej ręce, z dłońmi obok każdego ucha. Naciśnij nad koroną głowy, upewniając się, że górna część ramienia kończy się z boku głowy.

3. Butelkowe hantle - zgniatacze czaszki

Leżąc na podłodze z kolanami w górze, trzymając butelkę wody w każdej ręce, wyciągnij ramiona nad klatką piersiową, utrzymując ramiona prosto, przechyl ramiona o 20 stopni, aby dłonie były nad twarzą. Zegnij ręce w łokciach, tak aby dłonie znalazły się w pobliżu barków, ale nie pozwól, aby bark się poruszył. Następnie wyciągnij rękę z powrotem do pozycji startowej, nie pozwalając na ruch barku.

4. Hantle z butelką

Trzymając butelkę w każdej ręce, mieć każde ramię przedłużone do boku tułowia. Trzymając łokcie schowane w żebrach, zginaj łokcie do momentu, aż dłonie prawie zrównają się z barkami. Następnie powoli rozszerzaj.

ćwiczenia

5. Muchy odwrotne

Opierając czoło na oparciu krzesła z ugiętymi kolanami, utrzymując neutralny kręgosłup, tak aby tułów był prawie równoległy do podłogi. Zawieś ręce poniżej klatki piersiowej, lekko zginając je w łokciach. Wyciągnij ramiona i ręce na boki, tak aby znalazły się poziomo na podłodze i powoli opuść je z powrotem do pozycji startowej.

6. Podnoszenie łydek na stojąco

Stojąc ze stopami rozstawionymi na szerokość barków i palcami skierowanymi do przodu, podnosimy się na palce, a następnie opuszczamy w dół. Powtórz 20 razy.

7. Pompki na biurku

Umieść dłonie na krawędzi biurka, ugnij łokcie i opuść klatkę piersiową w kierunku biurka, a następnie odepchnij się rękoma, aby podnieść się z powrotem do góry.

8. Przysiady trójgłowe na biurku

Stojąc przodem do biurka, oprzyj dłonie na krawędzi blatu i zginając ręce w łokciach, obniżaj tułów, jednocześnie uginając kolana. Następnie ponownie wypchnij się do góry.

9. Podciąganie kolan

Siadamy na brzegu krzesła i chwytamy się za jego ramię. Zbliżamy kolana i kostki do siebie i podnosimy kolana.