ul. Lotników 33/6
12 445 56 76 kontakt@akademiawidzenia.pl
Dołącz do nas!

5 wskazówek dotyczących zdrowego stylu życia

Naucz się gotować od podstaw

Świeżo ugotowane jedzenie jest o wiele zdrowsze niż gotowe, gotowe posiłki. Będziesz dokładnie wiedzieć, co trafia na Twój talerz i do Twojego organizmu. Gotowe posiłki często zawierają duże ilości cukru, soli i konserwantów, które przedłużają ich trwałość. Zazwyczaj muszą być poddawane procesom, które zmniejszają ilość składników odżywczych, jakie zachowuje żywność.

Świeżo ugotowane posiłki smakują bardziej świeżo, są pełniejsze i dają poczucie satysfakcji, że sam je przygotowałeś. Większość ludzi unika gotowania, ponieważ uważa, że wymaga ono czasu, ale praktyka sprawi, że z czasem przygotowywanie posiłków będzie szybsze i przyjemniejsze. Istnieje wiele pożywnych i świetnie smakujących posiłków, które można przygotować w mniej niż 30 minut.

Kolejną wielką zaletą gotowania od podstaw jest to, że jest tańsze. O ile nie korzystasz z przepisów na Goop i nie kupujesz rzadkich grzybów z egzotycznych miejsc, gotowanie od podstaw jest tańsze niż kupowanie gotowych dań i zdecydowanie tańsze niż jedzenie na mieście. Zmusza cię to również do planowania posiłków, co oznacza robienie bilansu tego, ile wydajesz na jedzenie i jakie dokładnie produkty kupujesz, abyś mógł zapewnić sobie pewną różnorodność.

Ponadto składniki odżywcze, takie jak kwasy tłuszczowe omega-3, które można znaleźć w tłustych rybach, takich jak łosoś i tuńczyk, mogą być bardzo korzystne dla oczu. Podobnie jak witaminy C i E, które można znaleźć w pomarańczach i innych owocach cytrusowych.

Ćwicz regularnie

Ćwiczenie nie musi oznaczać pompowania żelaza z dużymi ciężarami lub trenowania jak sportowiec na letnie igrzyska olimpijskie.

Siłownie z biegiem lat stały się bardziej kreatywne i oferują szeroki wachlarz zajęć, od sesji spinowych przy akompaniamencie basowej muzyki, po treningi inspirowane tańcem - na pewno znajdziesz coś, co odpowiada Twoim osobistym upodobaniom i pomoże Ci zachować sprawność i zdrowie, a przy tym dobrze się bawić.

Jeśli wolisz zaoszczędzić pieniądze, wybierz się na jogging po lokalnym parku lub kup sprzęt do domowej siłowni i stwórz rutynę, która pasuje do Twojego własnego harmonogramu.

Chcesz skorzystać z pomocy osobistego trenera? Prywatne sesje treningowe nie są już zarezerwowane dla bogatych gwiazd filmowych, które ćwiczą do następnej roli superbohatera. Istnieje mnóstwo darmowych samouczków wideo i kursów online, które pozwalają na odbycie sesji treningowej dla VIP-ów za jednym kliknięciem przycisku, w zaciszu własnego domu.

Jeśli nosisz okulary, zamień je na soczewki kontaktowe podczas ćwiczeń, zapewniają one pełne pole widzenia i w przeciwieństwie do okularów, nie zsuwają się.

Pij więcej wody

Twoje ciało składa się w prawie 60% z wody, co oznacza, że musisz pozostać odpowiednio nawodniony, aby zastąpić wodę, którą tracisz. Odwieczna rada głosi, że powinieneś pić 8 szklanek wody dziennie, chociaż jest to kwestia sporna w zależności od tego, z kim rozmawiasz, a w rzeczywistości większość ludzi nie pije tyle. Kilka szklanek dziennie, plus więcej w przypadku upałów, to wystarczająca ilość dla większości ludzi.

okulary

Nie używaj napojów gazowanych jako substytutu wody. Są one nie tylko pełne cukru, ale także szkodliwe dla zębów! Regularne picie wody może również pomóc tym, którzy cierpią z powodu suchości oczu. Noś butelkę wody w torebce i regularnie uzupełniaj jej poziom w ciągu dnia, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie.

Nawodnienie poprzez picie wody jest również kluczem do zdrowych oczu, a możesz nawet pójść o krok dalej i wypróbować jedne z naszych nawilżających i nawadniających kropli do oczu. Fiolki Blink Contacts są idealne dla osób noszących soczewki kontaktowe, które prowadzą intensywny tryb życia, są na tyle małe, że mieszczą się w portfelu i mogą być stosowane nawet wtedy, gdy masz założone soczewki.

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo snu

Gdybyśmy tylko funkcjonowali tak, jak niektórzy z naszych przyjaciół z królestwa zwierząt. Żyrafy, na przykład, śpią średnio około 2-3 godzin na dobę, często mniej. Wyobraź sobie, o ile więcej mógłbyś zrobić, gdybyś musiał spać tylko przez tak krótki czas. Niestety dla nas, brak snu u ludzi może prowadzić do zmęczenia, utraty koncentracji, wahań nastroju, zmniejszonej dokładności w wykonywaniu codziennych zadań, halucynacji, a nawet może wywołać inne schorzenia związane ze snem. Idealnie byłoby, gdybyś dążył do uzyskania co najmniej 7-8 godzin snu na dobę.

Sen jest integralną częścią funkcjonowania mózgu. Podczas snu Twój mózg tworzy nowe ścieżki, które pomagają Ci uczyć się i zatrzymywać informacje. Nie skąp czasu na spanie.

Jeśli cierpisz z powodu suchych i podrażnionych oczu, Artelac Żel na noc zapewnia ochronę i szybką, skuteczną ulgę w nieprzyjemnych objawach. Wystarczy nałożyć żel przed snem, aby cieszyć się wyjątkowym komfortem przez całą noc i długotrwałą ochroną nawet po założeniu soczewek kontaktowych. Dzięki takiemu samemu pH jak naturalne łzy, żel oferuje kojącą pielęgnację nawet dla najbardziej wrażliwych oczu.

Pamiętaj, aby zadbać o siebie

Życie sprawia, że jesteśmy zabiegani i czasami zapominamy o czasie dla siebie, dlatego pamiętaj, aby raz na jakiś czas zafundować sobie coś dobrego. Badania wykazały, że czujemy się o wiele bardziej spełnieni, gdy kupujemy aktywne doświadczenia, a nie rzeczy materialne. Uczestnicz bardziej w swojej społeczności, oddaj się i zostań wolontariuszem, czujemy się dobrze, kiedy pomagamy innym.

Zrób sobie listę rzeczy do zrobienia i zacznij odhaczać te zadania. Skocz na bungee, skocz ze spadochronem, wybierz się na wycieczkę samochodową, dlaczego nie? Podejmij nowe hobby, podróżuj więcej, rób rzeczy, które poszerzą twoje spojrzenie na życie i ogólne szczęście. Świat jest duży i jest wiele do zobaczenia i zrobienia.