ul. Lotników 33/6
12 445 56 76 kontakt@akademiawidzenia.pl
Dołącz do nas!

10 największych mitów na temat soczewek kontaktowych

Martwisz się o noszenie soczewek kontaktowych? Nie obawiaj się. Oto najczęstsze mity i dlaczego nie powinieneś się nimi przejmować...

Heterochromia oczu

Może i nie słyszałeś o "heterochromii irydowej", rzadkim schorzeniu polegającym na posiadaniu dwóch oczu o różnych kolorach, ale są szanse, że słyszałeś o niektórych z tych sławnych ludzi, o których będziemy wspominać.

Kiefer Sutherland

'24' - jeden z najbardziej pełnych akcji programów telewizyjnych wszech czasów - trzymał nasze zaciśnięte pięści i serca w naszych ustach dzięki doskonałej reżyserii, scenariuszowi i występowi głównego Kiefera Sutherlanda. Przed 24, Sutherland wyrobił sobie nazwisko w przebojowych filmach "Stand by Me", "Lost Boys", "Young Guns" i "Flatliners".

Kiefer Sutherland, gwiazda zarówno telewizyjna, jak i filmowa, znany jest również z heterochromii sektorowej. Mówiąc prościej, chodzi o to, że oba jego oczy są unikalną mieszanką dwóch różnych kolorów - w tym przypadku mieszanką zielonego i niebieskiego.

Julia Roberts, podczas swojego przemówienia na rozdaniu Złotych Globów w 1990 roku podobno określiła go jako swojego "pięknego niebieskookiego, zielonookiego przyjaciela".

soczewki

Alice Eve

Prawdopodobnie aktorka z najbardziej zauważalnym przypadkiem heterochromii na tej liście. Oczy Alice Eve zdobyły zainteresowanie milionów widzów w filmach "Faceci w czerni 3", "She's Out of My League" i "Star Trek Into Darkness".

Jej imponujące kreacje to nie jedyna rzecz, która przyciąga wzrok. Aktorka ma dwa różne kolory oczu: niebieskie lewe oko i zielone prawe, co sprawia, że jej spojrzenie jest ujmujące i uwodzicielskie. Niedopasowanie może nie być tak oczywiste dla niektórych, Eve zażartowała kiedyś, że jednemu z jej chłopaków zajęło dziewięć miesięcy, aby zauważyć jej różnokolorowe oczy!

Mila Kunis

Odkąd Mila Kunis wybiła się rolą Jackie Burkhart w "That 70s Show" w 1998 roku, jej kariera rośnie w siłę i staje się rozpoznawalna. Następnie zagrała główne role w filmach "Friends with Benefits" i "Jupiter Ascending", a także otrzymała nominację do Złotego Globu za rolę w filmie "Czarny łabędź" z 2010 roku. Większość ludzi może również rozpoznać Milę jako głos wiecznie nieszczęśliwej Meg w "Family Guy".

Biedna Mila przez lata cierpiała również z powodu nieostrego widzenia, zaćmy, a nawet ślepoty w jednym oku, zanim operacja poprawiła jej te problemy. Jednak jedna z katarakt spowodowała zmianę koloru jej oczu, pozostawiając ją z dwoma różnymi kolorami oczu. Brązowe i zielone oczy stały się synonimem jej wyglądu.

Jane Seymour

Ta urodzona w Wielkiej Brytanii aktorka jest znana z roli dziewczyny Bonda Solitaire w filmie "Żyj i pozwól umrzeć" oraz z nagrodzonych Złotym Globem występów w filmach "Na wschód od Edenu" i "Dr Quinn Medicine Woman".

Kultowa aktorka kradnie sceny we wszystkich filmach, w których wystąpiła, ale znana jest również z tego, że przyciąga spojrzenia swoimi wielobarwnymi oczami. Jej heterochromia irydowa jest dziedziczna i oznacza, że ma dwa różne kolory oczu. Jej jedno oko zielone i jedno brązowe jest cechą charakterystyczną jej wyglądu, która przez lata była bardzo podziwiana.

NIE David Bowie

Powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że zmarły wielki Ziggy Stardust sam miał heterochromię irydową, z powodu tego, że jedno z jego oczu wydawało się ciemniejsze od drugiego. W rzeczywistości wyjątkowe oczy, które stały się kluczowym elementem ikonicznego wyglądu Davida Bowiego, były wynikiem zazdrosnej kłótni z przyjacielem o dziewczynę, którą obaj lubili. Niezdarne uderzenie w oko spowodowało paraliż mięśnia kurczącego tęczówkę. Mówiąc krótko, jego źrenica, która była wtedy w pełni rozszerzona, nie była w stanie zmienić rozmiaru. Oznaczało to, że za każdym razem, gdy jego drugie oko miało skurczoną źrenicę, różnica w kolorze tworzyła intrygujący efekt. Nazwany anizokorią, stan ten został uznany za błogosławieństwo przez samego Bowiego, który przyznał, że ta dziwna cecha dodawała "pewnego rodzaju mistycyzmu", który stał się synonimem jego ikonicznego wyglądu.

Proszę bardzo, nasza lista najsłynniejszych osób z różnokolorowymi oczami. A nawet udało nam się przemycić tam trochę lekcji na temat oczu Davida Bowiego, dla porządku.

Dlaczego oczy mają różne kolory?

Oczy mają różne kolory z powodu heterochromii, która w większości przypadków jest dziedziczna. Heterochromia jest również znana jako heterochromia centralna.

Melanina określa kolor oczu i może powodować, że oczy mają różne kolory, jeśli ilość melaniny w każdym oku jest różna. Nie wiadomo jednak, jaka jest dokładna przyczyna tego zróżnicowania.

Dwa różne kolory oczu mogą być również spowodowane urazem lub niektórymi chorobami. Określa się to mianem heterochromii nabytej.

Czy posiadanie różnokolorowych oczu jest rzadkością?

Chociaż posiadanie różnokolorowych oczu jest rzadkością, istnieje wiele innych gwiazd, które mają dwa różne kolory oczu. Długa lista celebrytów z różnokolorowymi oczami obejmuje:

 • Demi Moore,
 • Kate Bosworth,
 • Josh Henderson,
 • Henry Cavill,
 • Elizabeth Berkley
 • Max Scherzer
 • Bill Pullman
 • Michael Flatley
 • Gracie Allen
 • Dan Aykroyd
 • Michael Schwimmer
 • Wentworth Miller
 • Marshall Lancaster
 • Tim McIlrath
 • Colleen Moore

Czytaj dalej na: http://ann-estetyka.pl/